'Heb je sokken voor mij. Mijn vader is dood gegaan maar dat was al vorig jaar'.
Een man bij het kantoortje van het Leger des Heils aan de Spilsluizen. Grietje gaf hem een kaart 'Jij bent mooi' en hij bleef hem lezen. Zelfs toen hij buiten weer liep bekeek hij de mooie kaart. Wij zagen hem en het gaf even een verandering in zijn dag.
Dakloos zijn of afhankelijk zijn van een middel. Niet bij thuis horen in deze maatschappij waar weinig plaats is om anders te zijn.
Een plek waar je welkom bent en gezien wordt. Een liefdevolle benadering door mensen die geen oordeel over je hebben.
Grietje had een prachtige deken gemaakt met stukken kleding van MEM. We wilden deze schenken aan het Leger des Heils.
Een dame en twee heren in het kantoortje raakte helemaal in verruking toen wij de deken aan hun gaven. Toen Grietje zelfs met een Membear aan hun gaf kwamen de tranen tevoorschijn. Wat een dankbaarheid zagen wij hier. De dame die toevallig uit Finland kwam en al jaren in Nederland woonde kon er niet over uit dat wij dit aan hun wilde geven. Ze begreep heel goed dat wij ons in Zweden thuis voelden. De helpers maakten zich zorgen om de individualitet van deze maatschappij. Toename van mensen die niet meer in deze maatschappij passen, hun baan of woning verliezen en of geldproblemen. Mensen die tussen het wal en schip vallen.
Zorgen om de toename van jongeren die op straat leven.
De dankbaarheid was te voelen bij deze mensen die elke dag weer klaar staan voor mensen aan de onderkant van de samenleving.
MEM heeft een goede plek uitgezocht voor de deken, beer en een aantal magazins😊.
Na ons bezoekje aan het Leger dronken wij een heerlijk kopje koffie op de hoek bij koffiebar@ boekhandel Riemer.
Een prachtige winkel waar jong en oud elkaar ontmoeten in een prettig ambiance.
Ons Chalet staat te koop.
We hebben het besluit genomen om helemaal in Zweden te gaan wonen. Mochten we even terug willen naar Nederland dan hebben we nu een slaapplaats geregeld😁. Een plek waar liefde💛, dankbaarheid en aandacht hoog in het vaandel staat. Wij komen hier graag terug in Groningen😚
Hallo Jan en Grietje, Stilletjes kwam het vermoeden al voor de dag dat Zweden voor jullie een meer thuis zou worden. Jullie hebben gelijk en zou het zeker doen Als ik alles zo bekijk krijg ik zelf ook het idee dat alles hier niet zo fraai zal blijven. Toch maar de lol houden. Natuurlijk altijd welkom, zo blijft dat gewoon. Horen graag ook nog wel iets.
Hallo jullie 2,
Verbaasd me niks dat jullie verkassen naar Zweden.Jullie hart en passie ligt daar.
Een slaapplek is vast gauw gevonden mocht je even terug willen naar Nederland.Huisruil is ook een optie.
Tijdje niks laten horen.Veel dingen gebeurd ook.
Binnen 6 weken zal ik een operstie ondergaan en daar zie ik naar uit.
Heb nu geregeld pijn aanvallen en om om de haverklap richting spoedeisende hulp te moeten is ook niet fijn. Tja word beetje ouder en dan......
Maar ik heb er vertrouwen in.Hoop dat jullie huisje snel verkocht word.
En dan verkassen en museum uitbereiden etc.
Doeidoei
Jullie hebben een goed en mooi besluit genomen🥰😍
Doe en zie niet te lang om, want dan wordt het een sleepanker en dat gaat graven.
Zet je zeilen en vaar je eigen koers en let op de wind 🤗
Wat een mooie gedenkwaardige ontmoeting in Groningen en heeft de deken met kleding van MEM er in verwerkt. Als je het hebt over een goede bestemming dan is dit zeker gevonden bij het Leger des Heils. Dat is toch wel groot nieuws dat jullie zich voorgoed willen vestigen in Zweden. Ook al hebben wij geen extra slaapplaatsen maar jullie blijven altijd welkom om langs te komen ❤️